Bizonyára sokan láttak már olyan régi házat, épületet, ami látványos, jó állapotban lévő falazattal rendelkezett, mégis a lábazata tele volt hiányzó, málló részekkel. Bizonyára vannak fontosabb részei az épületnek a lábazatnál, a lakhatóság szempontjából, mint például a falak vagy a tető, viszont azt sem szabad elfelejtenünk, hogy az épület ezen része különösen nagy terhelésnek van kitéve, már csak az időjárás szempontjából is.
Milyen a megfelelő lábazati vakolat?
A minőségi összetevőkből készült lábazati vakolat kiváló páraáteresztő képességgel rendelkezik. Ez azt jelenti, hogy nem tartja magában a nedvességet, ki tud szellőzni, nem vezeti tovább a falakba. További fontos tényező a moshatóság. Hogyha valamilyen okból fogva sáros lett vagy egyéb szennyeződés tapadt rá, akkor az könnyedén, károsodás nélkül eltávolítható anélkül, hogy esztétikailag változna a jellege. Továbbá, ellenállónak kell lennie a külső behatásokkal szemben, mivel az épületeknek rendszerint ez a leginkább igénybe vett külső része.
A legmodernebb lábazati vakolatok nagy előnye, hogy már nem igényelnek külön vakolást, mivel kőpehellyel vannak ellátva és eleve színezettek, ezért festést sem igényelnek a felhordást követően.